BIURO WIZYTATORA

Jacek Markanicz
ZSM, ul. Partyzantów 21 a, 80-254 Gdańsk, tel. 58 309-45-40, fax. 58 324-92-24

AKTUALNOŚCI


DOSKONALENIE

2017/2018

Warsztaty Pianistyczne dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I stopnia regionu pomorskiego pt.: „Kształtowanie i doskonalenie umiejętności techniczno-interpretacyjnych w procesie kształcenia pianistycznego w szkole muzycznej I stopnia” prowadzenie : dr Aleksandra Kowalik-Burdzy; Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku; 16.10.2017 r.

V Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne; Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku; 25.10.-27.10.2017 r.

VI Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne; Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku; 15.03.-16.03.2018 r.

XII Międzyszkolne Warsztaty Rytmiczne; Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku; 06.04.-07.04.2018 r.

Warsztaty „Aranżacja utworów dla dzieci” (dla regionu) prowadzenie dr Marek Czerniewicz; Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku; kwiecień/maj 2018 r.

Warsztaty akordeonowe; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie; 25.06.-30.06.2018 r.

2016/2017

Warsztaty rytmiczne dla uczniów klas III szkół muzycznych I stopnia „Muzyka i zabawa to genialna sprawa”, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, 19.12.2016 r., http://www.osm.gdansk.pl/

Warsztaty Saksofonowe „SAXMANIA”, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Miastku, 28.04.2017 r., http://www.psm.miastko.com.pl/

Warsztaty Akordeonowe, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, 26.06.-30.06.2017 r., http://www.psm.wejher.pl/

XII Ogólnopolski Kurs Historii Muzyki dla nauczycieli I i II stopnia, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, 03.07.-07.07.2017 r., http://www.osm.gdansk.pl/

WYDARZENIA

2017/2018

I Regionalny Altówkowy Konkurs Etiud; Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku; 04.11.2017 r.

Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis; Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku; 11.11.-15.11.2017 r.

XII Konkurs Pianistyczny „Muzyka Krajów Nadbałtyckich”; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie; 16.11.2017 r.

III Spotkania Oboistów (zasięg regionalny); Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni; 17.11.2017 r.

XXII Przegląd Duetów Fortepianowych „Dialogi Fortepianowe” im. Ewy Grabe-Zaremby dla uczniów szkół muzycznych I stopnia; Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni; 30.11.2017 r.

IX Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. Marka Schillera; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie; 01.12.2017 r.

Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej „Dziecięce Imaginacje”; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni; 13.12.2017 r.

XII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Muzyka w wykonaniu najmłodszych”; Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu; 12.01.2018 r.

VIII Gdyńskie Spotkania Kontrabasowe (zasięg regionalny); Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni; 22.01.2018 r.

Festiwal Muzyki Filmowej; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie; 25.01.2018 r.

Sopocki Konkurs Skrzypcowy; Sopocka Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Sopocie; 22.02.2018 r.

VII Gdański Konkurs Skrzypcowy im. A. Romanowskiej dla uczniów szkół muzycznych I stopnia; Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu; 23.02.2018 r.

Makroregionalny Konkurs Pisania Dyktand dla uczniów szkół muzycznych II stopnia; Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku; 10.03.2018 r.

VI Ogólnopolski Konkurs „Kameralnie z fortepianie” dla uczniów szkół muzycznych I stopnia; Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu; 13.03.2018 r.

Przegląd Dętych Zespołów Kameralnych; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie; 14.03.2018 r.

XXII Mały Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas 3 szkół muzycznych I stopnia; Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu; 14.03.218 r.

Konkurs Perkusyjny; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach; 15.03.2018 r.

Konkurs Kamerali Gitarowych; Sopocka Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Sopocie; 16.03.2018 r.

III Ogólnopolski Konkurs Altówkowo -Kontrabasowy; Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku; 17.03.-18.03.2018 r.

XXIV Kaszubskie Spotkania Akordeonowe; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie; 21.03.2018 r.

Pomorskie Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku; 21.03.2018 r.

Międzyszkolny Konkurs Solfeżowy dla klas III-IV cyklu 4-letniego ; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie; 21.03.2018 r.

XXXII Starogardzkie Spotkania Kameralne; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim; 23.03.2018 r.

XX Gdyński Konkurs Kameralistyki Smyczkowej; Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni; 30.03.2018 r.

IX Gdyński Ogólnopolski Konkurs Kameralistyki Fortepianowej „Fortepian i ...”; Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni; kwiecień 2018 r.

Pomorskie Spotkania Chórów (miejsce Akademia Muzyczna w Gdańsku); Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach; kwiecień 2018 r.

IX Malborskie Spotkania Akordeonowe; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku; kwiecień 2018 r

Międzyszkolny Konkurs Młodego Flecisty; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie; 18.04.2018 r.

X Kaszubskie Prezentacje Skrzypcowe; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie; 18.04.2018 r.

I Konkurs Pianistyczny „Muzyczne Podróże” – Węgry; Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku; 19.04.-20.04.2018 r.

XXIV Konfrontacje Gitarzystów; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pucku; 20.04.-21.04.2018 r.

Makroregionalne Forum Młodego Wiolonczelisty; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni; 24.04.2018 r.

VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Muzyce im. Korneliusza Ejsmonta; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie; 25.04.2018 r.

Puckie Interpretacje Muzyczne Mistrzowski, międzynarodowy kurs muzyczny dla adeptów sztuki instrumentalnej i wokalnej: uczniów szkół II st., liceów, studentów uczelni wyższych, absolwentów oraz nauczycieli gry na instrumentach i śpiewu.; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pucku; kwiecień/maj 2018 r.

XX Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku; maj 2018 r.

III KONFRONTACJE SKRZYPCOWE (zasięg makroregionalny); Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni; maj 2018 r.

VII Makroregionalny Konkurs Fletowy dla uczniów szkół muzycznych I stopnia; Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu; maj 2018 r.

V Konkurs Pianistyczny Johann Sebastian Bach na nowo odkryty”; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim; 9.05.2018 r.

XII Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”; Szkoła Muzyczna w Chojnicach; 17.05.2018 r.

X Konkurs Młodego Gitarzysty; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach; 18.05.2018 r.

Makroregionalny Oruński Konkurs Skrzypcowy; Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni; 24.05.218 r.

2016/2017

II Ogólnopolskie Konfrontacje Skrzypcowe dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, 01.12.-02.12.2016 r., http://www.szkolamuzgdynia.pl/

VIII Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. Marka Schillera, Państwowa Szkoła Muzyczna, I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie, 02.12.2016 r., http://szkolamuzyczna.kwidzyn.pl/

IV Ogólnopolski Konkurs Klawesynowy im. W. Landowskiej dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku –Wrzeszczu, 07.12-08.12.2016 r., http://www.zsm-gdansk.edu.pl/

XIII Konkurs Pianistyczny „Dziecięce Imaginacje”, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, 07.12.2016 r., http://www.szkolamuzyczna.edu.pl/

Przesłuchania Regionalne CEA Klas Instrumentów Dętych Drewnianych, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, 13.12.-14.12.2016 r., http://www.muzyczna-starogard.pl/

Przesłuchania Regionalne CEA Klas Gitary oraz Zespołów Gitarowych, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach, 19.12.-20.12.2016 r., http://psmkartuzy.jimdo.com/

Przesłuchania Regionalne CEA Klas Akordeonu, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, 05.01.2017 r., http://www.psm.wejher.pl/

Przesłuchania Regionalne CEA Klas Fortepianu, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku –Wrzeszczu, 09.01-10.01.2017 r., http://www.zsm-gdansk.edu.pl/

Przesłuchania Regionalne CEA Klas Skrzypiec i Altówki, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, 11.01.-12.01.2017 r., http://www.osm.gdansk.pl/

Przesłuchania Regionalne CEA Klas Wiolonczeli i Kontrabasu, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, 13.01.-14.01.2017 r., http://www.szkolamuzgdynia.pl/

Dni Feliksa Nowowiejskiego, (w ich ramach m.in.: Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Feliksie Nowowiejskim dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, Ogólnopolski Konkurs na aranżację dzieł Feliksa Nowowiejskiego dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, Wykłady i koncert poświęcone muzyce Feliksa Nowowiejskiego), Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, 06.02.-07.02.2017 r., http://www.osm.gdansk.pl/

Festiwal Muzyki Filmowej, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie, 23.02.2017 r., http://www.psm.tczew.pl/

Sopocki Konkurs Skrzypcowy, Sopocka Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki, 23.02.-24.02.2017 r., http://sopockaszkolamuzyczna.pl/

VI Gdański Konkurs Skrzypcowy im. A. Romanowskiej dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, 24.02.2017 r., http://www.zsm-gdansk.edu.pl/

Konkurs Wiolonczelowy „Gramy w duecie”, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie, marzec 2017 r., http://www.psm.tczew.pl/

XIII Makroregionalne Spotkania Kameralne, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, 11.03.2017 r., http://www.osm.gdansk.pl/

VI Ogólnopolski Konkurs „Kameralnie z fortepianem” dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, 14.03.2017 r., http://www.zsm-gdansk.edu.pl/

XXI Mały Konkurs Solfeżowy dla uczniów klas 3 szkół muzycznych I stopnia, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, 15.03.2017 r., http://www.zsm-gdansk.edu.pl/

Przegląd Dętych Zespołów Kameralnych, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, 15.03.2017 r., http://www.psm.wejher.pl/

Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, 16.03. -18.03. 2017 r., http://www.osm.gdansk.pl/

Sopockie Kameralia Gitarowe, Sopocka Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki, 17.03.2017 r., http://sopockaszkolamuzyczna.pl/

XXIIII Kaszubskie Spotkania Akordeonowe dla uczniów szkół muzycznych I stopniawoj. pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i kujawsko –pomorskiego, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie, 22.03.2017 r., http://www.psmkoscierzyna.pl/

XIX Gdyński Konkurs Dziecięcej Kameralistyki Smyczkowej dla Szkół Muzycznych I stopnia Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, 24.03.2017 r., http://www.szkolamuzgdynia.pl/

VIII Gdyński Konkurs Kameralistyki Fortepianowej dla Szkół Muzycznych IIstopnia „Fortepian i ...” o zasięgu ogólnopolskim, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, 29.03.2017 r., http://www.szkolamuzgdynia.pl/

XVI Pomorskie Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku, 29.03.2017 r., https://psmlebork.edupage.org/

IX Kaszubskie Prezentacje Skrzypcowe dla uczniów klas I-VI szkół muzycznych I stopnia mieszczących się w małych ośrodkach miejskich, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mazurka Dąbrowskiego w Kościerzynie 03.04.2017 r., http://www.psmkoscierzyna.pl/

XVI Międzyszkolny Konkurs Młodego Flecisty, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, 03.04.2017 r., http://www.szkolamuzgdynia.pl/

XX Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. J. Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku, 4-9.04.2017 r., http://www.szkolabaletowa.pl/

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Muzyce im. Korneliusza Ejsmonta, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Kwidzynie, 05.04.2017 r., http://szkolamuzyczna.kwidzyn.pl/

XXXI Starogardzkie Spotkania Kameralne, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, 07.04.2017 r., http://www.muzyczna-starogard.pl/

XI Konkurs Pianistyczny „Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską”, Państwowa szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku, 07.04.2017 r., http://www.psmslupsk.pl/

XVII Konkurs Młodej Blachy „Szansa na sukces”, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni, 10.04.2017 r., http://www.szkolamuzgdynia.pl/

XXIII Konfrontacje Gitarzystów Puck 2017, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pucku, 21.04.-22.04.2017 r., http://www.psmpuck.pl/

XII Forum Młodych Wiolonczelistów, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, 25.04.2017 r., http://www.szkolamuzyczna.edu.pl/

Pomorski Przegląd Zespołów Rytmiki dla szkół muzycznych I stopnia, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, 25.04.2017 r., http://www.osm.gdansk.pl/

XIX Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku, 8.05.-9.05.2017 r., http://psm.malbork.pl/

VI Makroregionalny Konkurs Fletowy dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, 12.05.2017 r., http://www.zsm-gdansk.edu.pl/

IX Konkurs Młodego Gitarzysty, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach, 12.05.2017 r., http://psmkartuzy.jimdo.com/

V Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych “Widzieć więcej”, Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni, 12.05.2017 r., http://www.zsplast.gdynia.pl/

III Konkurs Improwizacji Jazzowej dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu, maj 2017 r., http://www.zsm-gdansk.edu.pl/

XIX Oruński Konkurs Skrzypcowy, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, 18.05.2017 r., http://www.szkolamuzyczna.edu.pl/

Międzyszkolny Konkurs „Klasyka w rozrywce-rozrywka w klasyce”, Szkoła Muzyczna I stopnia w Chojnicach, 25.05.2017 r., http://www.szkolamuzyczna.chojnice24.pl/

VIII Malborskie Spotkania Akordeonowe, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku, 25.05.-26.05.2017 r., http://psm.malbork.pl/

XXIV Spotkania muzyczne: Warsztaty pianistyczne i skrzypcowe, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, 26.06.-03.07.2017 r., http://www.osm.gdansk.pl/